Főoldal > Hirek > Új 3D nyomtatási technológia, amely új korszakot nyithat

t: 855

Új 3D nyomtatási technológia, amely új korszakot nyithat



Kutatók kifejlesztettek egy olyan új 3D nyomtatási technológiát, amellyel átlátszó és flexibilis elektronikai áramköröket is képesek alkotni. Ez a hordható eszközök új korszakát hozhatja el akár. Az így létrehozott áramkörök egyfajta ezüst nanoszálas hálózatból jönnek létre, amire különféle átlátszó műanyagot lehet rányomtatni, mondták el a Hamburg Egyetem fejlesztői Németországban.

A 3D nyomtatás új korszaka

A technológia olyan újfajta alkalmazhatósági lehetőségeket kreálhat, mint például a fénykibocsátó diódák, napelemek vagy integrált áramkörök. A kutatók által történő demonstráció alatt például egy hajlékony kondenzátoros áramkör is bemutatásra került.

'A célunk ezzel a tanulmánnyal az volt, hogy újfajta megközelítésben kísérletezzünk a polimeres 3D nyomtatással. A mi módszereinkkel olyan integrált elektronikai megoldásokat kívánunk létrehozni, amelyek mind helykihasználásban, mind súly tekintetében előrelépést jelentenek a korábbi megoldásokkal szemben.' - nyilatkozta Michael Rubhausen a Center for Free-Electron Laser Science (CFEL) munkatársa.

A jövő technológiája

A technológia alapjául szolgáló nanoszálak vastagsága néhány 10 nanométer, hosszúságuk pedig 10-20 mikrométeres. A röntgenfelvételes elemzések jól mutatják, hogy habár a nanoszálas polimer nem változik, ám közben a háló vezetőképessége jelentősen javul, hála a polimer összenyomásos kezelési eljárásának. Ezután a nanoszálak szubsztrátos eljárásnak esnek alá, végül megszárítják őket. A bonyolultnak hangzó folyamat végére pedig létrejön egy olyan eszköz, amely a jövő hordozható technológiáját jelentheti az emberiség számára.

Ha érdekel a 3D nyomtatás

Amennyiben téged is érdekel a 3D-s nyomtatás, netán van is 3D nyomtatód, érdemes lehet egy pillantást vetned az androidos Thingiverse-re vagy az iPhone-os Thingiveerse-re.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Egy pekingi kutatás alapján egy tweet első 50 retweet-jének elemzéséből már megmondható, hogy az adott üzenet mekkorát fog robbanni. Ahogyan a közösségi alkalmazások egyre nagyobb teret hódítanak az interneten és egyre komolyabb szereplőként jelennek meg, mint információs médium, így a működésének megértése is egyre fontosabbá válik...
Napról napra újabb érdekes technológiai vívmányok kerülnek napvilágra, melyeknél a mesterséges intelligencia, az AI kulcsfontosságú alkotóelem. Az egyik legmegdöbbentőbb, nemrég nyilvánosságra hozott ilyen technológia emberi arcokat képes generálni, szinte tökéletes élethűséggel.
A japán Hayabusa-2 nevű űrszonda sikeresen detonált egy robbanó töltetet egy aszteroidán a küldetése során. A Ryugu nevű aszteroida felületén történő robbantás a kutatás fontos része volt, így a keletkezett kráterből értékes információkat adó leletek gyűjthetők...
Habár az Apple-re gondolván elsősorban nem a játékipar ugrik be az embereknek, mobilos téren a cég igencsak nagy szeletet hasít ki a tortából. Csak az Apple Store-ban helyet kapó több mint 300.000 játék és az azt használó közel 1 milliárd játékos is jól mutatja, hogy az Apple-nek érdemes a játékosokkal foglalkoznia.