Főoldal > Hirek > Androidos laptop a HP műhelyéből

t: 1480

Androidos laptop a HP műhelyéből



A HP-ról szóló előző sajtótéma a Windows 8 alapú hibrid táblagépe miatt lépett színre, de most valami nagyobbat akartak, így született meg a HP Slatebook x2. Az új gépet Androiddal szerelték, így a cég az Androidos piacra is belépett. A gép különlegessége, hogy az Nvidia Shield hordozható konzol után elsőként használja az Nvidia Tegra 4 processzorát, amely a maga 72 grafikus processzormagjával jelentős teljesítményt biztosít a játékok és 3D-s alkalmazások számára.

A laptop egyben tablet is, a dokkolójára helyezve vehető igénybe a billentyűzet és az egér szükség szerint, a kezelőfelületet is igyekeztek a kétféle használathoz igazítani és könnyebbé tenni. A Slatebook x2 Tegra 4 processzora mellé még 2 gigabájt RAM is társul, a belső tárhely 16 gigabájt, ami microSD memóriakártyával bővíthető. A 10” IPS LCD kijelző Full HD (1920×1200 pixel) felbontásra képes, ami a Tegra 4 számára az Nvidia szerint nem kihívás, kisujjból játssza a HD videókat is.

De a Tegra 4 valahogy magával vonzza az akkumulátortitokzatosságát is, az Nvidia Shieldnél és most a HP Slatebook x2-nél sem sok információt lehet tudni eddig arról, hogy az akkumulátor meddig bírhatja egy ilyen magas teljesítményű processzor munkájával terhelve. Pozitív pont azonban, hogy 2 akku kapott helyet a laptopban. A billentyűzetes dokkolóban van egy, plusz a tablet is rendelkezik saját akkuval. Tovább a dokkoló rendelkezik HDMI és USB 2.0-ás portokkal és SD-kártya bővítőhely is van benne.

Az aktuális ár 479 dollár, ami közel 110 ezer forint, amely jó vételnek számít a HP többi gépei között, amelyek Windows 8-as rendszereikkel mellesleg magasabb árban vannak, kisebb teljesítményű Atom processzoraikkal.

Bemutató videó az eszközről:



Forrás: Index.hu


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

A januári CES 2013 nagy szenzációja az Nvidia Shield nevet hordozó játékkonzolja volt, ami kivétel nélkül szinte minden mobil eszközt lekörözött a teljesítményével, és most már előrendelhető is az Nvidiánál a csodagép.
Még a 4G-s adatátviteli technológia kiépítése sem fejeződött be a világ fontosabb területein, a Samsung már dolgozik az „ötödik generáción”, az 5G-n, mely a hírek szerint százszor nagyobb, akár gigabites sebességekre is képes.
Nem is olyan régen jelent meg a piacon a strapabíró okostelefon, az Sqigle cég úgy gondolta, hogy igény lehet egy ilyen típusú, úgynevezett „túlélő” tabletre, így közösségileg hozza ki a ígéretes táblagépet.
Újabb sikerélménnyel gazdagodhat a Linux rendszer: a NASA úgy döntött, hogy mivel a Nemzetközi Ûrállomáson rendkívül fontos a stabilitás, ezért az eddig használt Windows-os rendszereket Linux-ra cserélik le.