Főoldal > Hirek > Essential Phone okostelefon - androidos csúcstelefon

t: 2955

Essential Phone okostelefon - androidos csúcstelefon



Magától az Android okostelefon rendszer készítőjétől érkezik az új androidos csúcstelefon csoda, az Essential Phone. A rendkívül vakmerő és ambiciózus projekt könnyedén az iPhone vagy a Samsung mobilok babérjaira is törhet.

Megnyerő csúcstelefon belső

Először is, az Essential Phone csúcstelefon ára 699 dollár lesz, amely körülbelül 200 ezer forintnak felel meg, tehát prémium csúcstelefon készülékről van szó. Ezért az árért viszont csúcsteljesítményt adnak, Qualcomm 835 processzor, 4GB RAM, és 128GB-nyi tárhely.

A csúcstelefon töltésére a szokásos usb-c csatlakozó mellett egy wireless töltőállomás is szolgál majd.

Sajnos a 3,5 mm-es audio jack csatlakozónyílását az iPhone-hoz hasonlóan itt is lehagyták.

Elegáns okostelefon külső

Az okostelefon megjelenése precíz és tudatos tervezést sugall. Semmi felesleges vonal, de még csak logó, vagy márkajelzés sincsen a készüléken. A hátlapon csak a dupla objektíves kamera és a moduláris, külön illeszthető, kiváló minőségű 3D kamera mágneses dokkolói vannak.

A minimál dizájnos okostelefon koncepció amellett, hogy gyönyörű külsőt nyújt, jó esélyt ad arra, hogy a belsőre is kiterjed, így talán nem lesznek alapból mindenféle felesleges programok telepítve, amelyek lelassítják a megnyerő okostelefon rendszerét.

Külön szót érdemel az okostelefon előlapjának és a kijelzőjének kialakítása. A képernyő tetején ugyanis nincs egy üres sáv, ahol az előlapi kamera és az érzékelők vannak, a kép szinte teljesen kitölti a rendelkezésre álló felületet. Az okostelefon kijelzőjébe egyedül fent, középen lóg be egy kis rész, amely jellemzően úgysem fog semmi érdekeset kitakarni. Bátor és érdekes húzás ez.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Ennek a hírnek az elolvasása után egyesek talán az öklüket rázzák, mások esetleg épp összeteszik a kezüket, hogy 'végre már'. A Google kereső szolgáltatása ugyanis kiterjeszti vizsgálódó szemeit a személyes tartalmainka is.
Egy gazdasági iskolában, Párizsban hamarosan bevezetnek egy új mesterséges intelligenciára épülő rendszert, amely a tanulók arcfelismerésével fogja megmondani, ki mennyire figyel az órán. A szoftver a Nestor nevet kapta és online kurzusokon alkalmazzák
Első gondolatra talán furcsának tűnhet, hogy a háttérzajokat még több zajjal lehet hatékonyan kezelni, de a hangtanulmányokkal foglalkozó Plantronics pontosan ezt teszi, ráadásul nagyon úgy tűnik, hogy beválik a dolog.
Az információ hatalom. Ebben a korban hírből és álhírből sincs hiány. De vajon melyik hír igaz és melyik álhír és átverés? Hol ferdítenek és hol marad ki a lényeg a tudósításokból? A közösségi oldalak, a Facebook jó helyet kínálnak az álhírek terjedésének