Főoldal > Hirek > Google keresés személyes tartalmakban

t: 1661

Google keresés személyes tartalmakban



Ennek a hírnek az elolvasása után egyesek talán az öklüket rázzák, mások esetleg épp összeteszik a kezüket, hogy 'végre már'. A Google kereső szolgáltatása ugyanis kiterjeszti vizsgálódó szemeit a személyes tartalmainka is.

Keresés személyes tartalmakban

Mit is kell ez alatt érteni? Ha valaki be van jelentkezve a Google fiókjába és ellátogat a szokásos Google kereső oldalra, akkor egy egyszer legördülő menüből kiválaszthatja azt is, hogy saját tartalmaira szeretné szűrni a keresést. Ilyenkor a keresőmotor nem a világhálót pásztázza, hanem csak a saját leveleinket, drive-ban tárolt fájljainkat (szöveges és képi anyagokat egyaránt), docs-os dokumentumainkat, naptár bejegyzéseinket bújja végig, hogy kiadja nekünk a találatokat. Ezzel együtt a találati listára persze beférkőznek a reklámok is, hiszen valamiből a Google-nek is meg kell élnie.

Ez a fajta keresés természetesen mindenkinek csak a saját fiókjában található objektumokra vonatkozik, a szomszéd Józsi fájljaihoz továbbra sem jutunk hozzá. A keresés kiterjesztését újra az egész webre a legördülő listában állíthatjuk ismét vissza.

A magánélet smafu?

Azoknak, akik ezen az új lehetőségen felhördülnek, el kell, hogy mondjuk, a Google nem mostantól kezdte el elolvasni a levelüket, hanem már a szolgáltatása hajnalán. Így, hogy most kereshetővé váltak, nem lettek jobban kiteregetve a magánéleti dolgaik mint korábban. Cserébe könnyebben elérhető bármi, ami eszünkbe jut. Sajnos akinek ez nem tetszik, annak nem sok más választása maradt, mint hogy kivonja magát az internetből. Ma már mindenhol, minden rezdülésünkre figyelőszkriptek lesnek és az a helyzet, hogy ez sokszor még jó is nekünk.

Ha mégis bosszankodnál, akkor talán a Google Opinion Rewards ingyenes android alkalmazás majd feldob. Ezzel ugyanis pár kérdőív megválaszolása után a Google a Play áruházas pénztárcádba egy kis zsebpénzt csorgat, amit bármire elkölthetsz ott.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Egy gazdasági iskolában, Párizsban hamarosan bevezetnek egy új mesterséges intelligenciára épülő rendszert, amely a tanulók arcfelismerésével fogja megmondani, ki mennyire figyel az órán. A szoftver a Nestor nevet kapta és online kurzusokon alkalmazzák
Első gondolatra talán furcsának tűnhet, hogy a háttérzajokat még több zajjal lehet hatékonyan kezelni, de a hangtanulmányokkal foglalkozó Plantronics pontosan ezt teszi, ráadásul nagyon úgy tűnik, hogy beválik a dolog.
Az információ hatalom. Ebben a korban hírből és álhírből sincs hiány. De vajon melyik hír igaz és melyik álhír és átverés? Hol ferdítenek és hol marad ki a lényeg a tudósításokból? A közösségi oldalak, a Facebook jó helyet kínálnak az álhírek terjedésének
Hiába a sok figyelmeztetés és felhívás, az internetezők nehezen fogadják el, hogy váltsanak át bonyolultabb jelszavakra, pedig nagyon fontos lenne a biztonságos jelszó választás. Minél egyszerűbb a jelszó, annál könnyebb feltörni a fiókot és visszaélni...