Főoldal > Hirek > ClipDis, a magyar videó mash-up program

t: 1275

ClipDis, a magyar videó mash-up program



2014-ben vált ismertté a magyar csapat és a ClipDis alkalmazás a Facebook San Francisco-ban rendezett fejlesztőknek szóló konferenciáján. Az izgalmas chat-es videós app készítői azóta sem hagytak fel a tervekkel.

Video mash-up chatelés

Az androidra ingyenes letöltéssel elérhető ClipDis alkalmazás lényege, hogy a begépelt szövegből egy olyan mash-up videót generál, amelyben a leírt szöveg hangzik el, viszont filmrészletekből összevágva. Mivel jóval több és jóval ismertebb amerikai film van, ezért sajnos ha beírjuk hogy "ej mi a kő tyúkanyó" akkor nem a várt eredményt kapjuk, viszont angol szövegekkel nagyon jól működik.

Partneri kapcsolatok

A ClipDis fejlesztői már egészen az indulásuk óta partneri kapcsolatban vannak a Facebook-kel, most pedig a kanadai eredetű Kik Messenger-t igyekeznek a parterlistájukra tenni, hogy minél több chat applikációba tudjanak kiegészítő lehetőségként beépülni. A fejlesztést vezető alapítótag Hapák Sámuel elmondása szerint a céljuk az, hogy minél szélesebb körben elterjedjen a ClipDis, ehhez pedig befektetőket keresnek. A jelenlegi terveikhez körülbelül 1 millió dolláros befektetésre lenne szükségük.

A ClipDis jövője

Sámuel azt is elmondta, hogy igyekeznek az összes appban rejlő érdekes lehetőséget felfedezni és megvalósítani. Ennek keretében például Weisz Fannit is sikerült beszervezni egy kis jelnyelvezésre, hiszen az app a szavakat videóra fordítja, így a siketek is élvezhetik a programot.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Indiegogo-n található az a rendkívül nagyratörő készülék, amely egy olyan fülhallgató, ami egyszerre fordítaná a felismert idegen nyelvű beszédet a hallgató saját nyelvére.
Az Apple iPad-ekhez adja ki idén ősszel a Swift Playgrounds nevű alkalmazást, melynek segítségével egy nagyon aranyos játékkal tanulhatnak a tizenéves gyerekek programozási alapokat.
Az Apple bejelentette, hogy az új, iPhone 7-es készülékei fülhallgató csatlakozó nélkül fognak napvilágot látni. Nagy hagyományt szakít ezzel meg, hiszen a 3,5 mm-es csatlakozók már 1964-os, japán Sony Walkman-ek óta vannak szolgálatban...
Nagyon ígéretes volt a Google projektje, a Project Ara, amely a modulokból összerakható és szétszedhető mobiltelefont hivatott létrehozni. Túl nagy fába vágta a Google a fejszét?