Főoldal > Hirek > Valós időben kémkedne a Gmailben az FBI

t: 1531

Valós időben kémkedne a Gmailben az FBI

Annak ellenére, hogy a bűnüldözési szerveknek már nagyon sok lehetőségük van, ha a digitális kommunikáció megfigyeléséről van szó, az FBI-nak még mindig problémát jelent a Gmail, az IP-alapú telefonálást bzitosító Google Voice és a Dropbox valós idejű megfigyelése.

Ez a helyzet hamarosan megváltozhat: múlt héten Andrew Weissmann, a szervezet egyik jogásza egy washingtoni beszélgetésen arról beszélt, hogy egyre nagyobb problémát jelent a sokasodó emailezés és közösségi jelenlét. Az Electronic Communications Privacy Act nevű amerikai törvénynek köszönhetően ugyan hozzáférhetnek az emailek archív másolatához, de azok vagy a Gtalk valós idejű megfigyelése már gondot okoz.

Az 1994-es Communications Assistance for Law Enforcement Act csak azt engedi a kormánynak, hogy kényszerítsék az internet- és mobilszolgáltatókat, hogy a megfigyeléshez szükséges felszereléseket építsenek hálózataikba.

Ez azonban nem elég az emailek, felhőszolgáltatások vagy online csetek, például a Skype megfigyeléséhez. Az FBI ezért azt szeretné, ha valós időben tudna megfigyelni mindent a Dropboxtól az online játékokig: példaként itt a Scrabble csetjét hozta Weissmann. Szerinte ezeket a szolgáltatásokat bűnözésre használják.

A Gmailből elküldött levelek SSL-titkosításon keresztül utaznak, ezért az FBI nem tudja elolvasni őket, hiába van a szolgáltató hálózatába kémgép építve. Az archívumok kikérése pedig lassú, nem hatékony. Weissmann szerint ez így nem mehet tovább, ezért az FBI idei legfontosabb prioritása, hogy ezt a problémát megoldja.

Forrás: index.hu


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Néhány hete a Google fejlesztése foglalkoztatta nagy mértékben az informatikai médiát. Viszont a Sony már régebben, 4-5 éve adta be a szabadalmi kérelmét a saját intelligens szemüvegjére, amit néhány napja kapott meg.
Van egy bevett szokás, miszerint a mobilgyártó a készülékére tett operációs rendszert finomhangolja, a saját arculatára alakítja. Így tesz a Samsung is a készülékeivel, csak ilyenkor beugrik a baki: biztonsági rések születnek.
Egyre ismertebbek a felhasználók körében a „kattints és keress pénzt” típusú, hirdetésekkel foglalkozó oldalak, melyek fizetnek a kattintás illetve megtekintés után. De vannak olyan csoportok, melyek illegálisan automatizálják ezeket.
Egy nagytudású okostelefon akár a 100-150 ezer forintot is meghaladhatja manapság a hazai piacon, de máshol is hasonlóan alakulnak az árak, melyek nagy része a reklámok díjai. De mi a helyzet, ha nem reklámozunk?