Főoldal > Hirek > Számos biztonsági rés az androidos Samsungokban

t: 1353

Számos biztonsági rés az androidos Samsungokban

Roberto Paleari olasz biztonsági szakember kutatásai világítottak rá arra a tényre, hogy a Samsung Android operációs szerelt okostelefonjai meglehetősen sok biztonsági hibával rendelkeznek. A Samsung saját arculatára formálja az operációs rendszert, ez a probléma forrása. A cég saját alkalmazásaival, kódjaival olyan rések keletkeznek, melyek rosszindulatú támadók számára rendkívül egyszerű és kínálkozó lehetőségek.
Ezen mobilok gondjai részint azok, hogy az alkalmazások egyszerűen férhetnek hozzá teljeskörű jogosultságokhoz, ártalmatlannak tűnő programok telepíthetnek különösebb engedélyek nélkül további teljes hozzáférésű app-okat. SMS-eseket, e-mail-eket küldhetnek vagy akár hívásokat is kezdeményezhetnek értesítés nélkül, telefon beállításokat módosíthatnak, ki-be kapcsolgathatják akár az adatkapcsolatot is, hogy az internethez hozzáférjenek, mindezt persze teljesen rejtetten és hatalmas költségeket generálva a használónak.
Másik kirívó pont a TouchWiz. Ez a funkció a képernyő különböző módú biztonsági lezárásáért felel. A Galaxy széria készülékeiben viszont nem tökéletesen. A zárolás nem azonnal lép életbe telefon élesztésekor, csak néhány tizedmásodperccel később és ez idő alatt gyakorlott támadók feloldhatják a mobilt villámgyorsan.
És ezek a hibák a készülékek széles skáláján megtalálhatóak. Kimutatták például a Samsung Galaxy Tab-on, Galaxy Note 2-n és a népszerű Galaxy S III-on is. De ide sorolhatók a Gingerbread és JellyBean Android kódnevet viselő Samsungok is.
A Samsung Roberto Paleari értesítésére elemezte a hibákat 2 hónap(!) alatt mindenféle értesítés nélkül, aztán pedig február végén további haladékot kért a hibák nyilvánosságra hozásának ügyében, ugyanis egy Android vagy egy Samsung-frissítés kiadásához a szolgáltatókkal kell egyeztetni és ez nem a legegyszerűbb és leggyorsabb folyamat.
Tehát mindent összevetve: várhatjuk a hibajavításokat, addig pedig nagyon vigyázzunk Androidos telefonunkra és figyeljünk oda, hogy milyen applikációkat telepítünk.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Egyre ismertebbek a felhasználók körében a „kattints és keress pénzt” típusú, hirdetésekkel foglalkozó oldalak, melyek fizetnek a kattintás illetve megtekintés után. De vannak olyan csoportok, melyek illegálisan automatizálják ezeket.
Egy nagytudású okostelefon akár a 100-150 ezer forintot is meghaladhatja manapság a hazai piacon, de máshol is hasonlóan alakulnak az árak, melyek nagy része a reklámok díjai. De mi a helyzet, ha nem reklámozunk?
A kommunikáció és a hírközlés az egyik legszükségesebb tényező a nehéz helyzetekben, az úgynevezett kritikus infrastruktúra része. De ebben a rendkívüli időjárási helyzetben a tájékoztató honlapok is feladták.
A New York-i Radio City Music Hallban mutatták be a Samsung legújabb okostelefonját, a Galaxy S4-et. A cég csúcsmodelljének bemutatóját csak a Youtube-on több százezren nézték. A Galaxy S4 április végén kerül a boltokba az Egyesült Államokban.