Főoldal > Hirek > Villámgyors böngészés: HTTP/2

t: 1961

Villámgyors böngészés: HTTP/2

Elérkezett az idő, hogy az internet ős öreg, lassan 16 éves alapszabályai felfrissüljenek, és egy igazán nagy változáson menjenek át. A HTTP protokoll 2-es verziójáról beszélünk. Ezzel új korszak nyílhat az internet világában, amit minden felhasználó megtapasztal majd.

A HTTP/2 protokoll az Internet Engineering Task Force jóvoltából végre teljesen elkészült, már csak az utolsó simításokat végzik, hogy minden rendben menjen a bevezetésekor.

Miért is fontos ez? A HTTP az internet gerincét alkotó technológia. Ennek a megváltoztatása rendkívül nagymértékben kihat az egész webes világra és annak működésére. A frissebb verzió gyorsabb válaszidőket ígér a böngészők által és a szerverek által egyaránt.
Az egyik legnagyobb változást a multiplexing nevet kapta, amely segítségével több kérést is küldhetünk a szervereknek egyidejűleg.

Ezzel együtt mégis kevesebb csatornát tart fent a böngésző és a szerver egymás között, ezzel is egyszerűsítve, tehát gyorsítva a böngészés sebességét, ráadásul ezen túl a szerver önként is küldhet adatokat a kliensnek, nem csak kérésre adott válaszként.

Bár a HTTP/2 elkészítésének legnagyobb része már készen van, a fejlesztők máris a hármas verziót tervezgetik. A koncepciójukban szerepel a jelenlegi funkciók továbbfejlesztései is, mint például a szerver-kliens azonosítás és bejelentkezések jelentős gyorsítása és egyszerűsítése.

A gyorsabb böngészés lehetősége tehát már eljött, már csak egy kis türelem kell, hogy aztán türelmetlenül kattintgathassunk tovább, azon panaszkodva, hogy hát még azért csinálhatták volna ennél is gyorsabbra ezt az internetezést ezek a programozók.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

A Facebook úgy döntött tovább terjeszkedik, ezúttal a virtuális valóság (Virtual Reality – VR) világát tervezi meghódítani. Vajon jövőre már hüvelykujjunk felmutatásával kell lájkolnunk ismerőseink babafotóit?
Ha többet-kevesebbet mozogtunk az információs technika újdonságai környezetében, sokat találkozhattunk a Big Data fogalommal. Ez a kifejezés nincs igazán definiálva. A lényege annyi, hogy a rengeteg termelődő információt mind eltároljuk...
A napokban sem tétlenkedtek a brit tudósok. A Stanford egyetem mérnökei ezúttal egy hivatásos versenypilótát és egy sofőr nélküli autót küldtek egymás ellen. Az eredmény önmagáért beszél, a nem létező sofőr győzött, igaz csak 0,4 másodperccel.
Már korábban rebesgette az Intel cég a közeljövőben megjelenő legújabb érdekességét, a NUC (Next Unit of Computing) számítógépét. Ez egy rendkívül kisméretű ám annál nagyobb tudással és teljesítménnyel rendelkező gép...